4 ndeshje radhazi pa fitore, a do shkarkohet Nagelsmann?

schedule21:42 - 28 Shtator, 2022

schedule 21:42 - 28 Shtator, 2022

Bayerni bëri katër gabime radhazi në kampionatin gjerman. Një rast shumë i rrallë. Tifozët ishin të shqetësuar, po ashtu edhe drejtuesit e klubit.

Megjithatë, askush nuk ka në plan të pushojë ende Julian Nagelsmann. Në të njëjtën kohë, thashethemet për pretendimet kundër Nagelsmann janë shfaqur në shtyp ditët e fundit, shkruan abcnews.al.

Pra, lojtarët janë të pakënaqur me skemën 4-2-2-2, që zgjedh shpesh trajneri, si dhe me parimet e tij për zgjedhjen e skuadrës. Është raportuar gjithashtu se brenda klubit njerëzve nuk u pëlqen mënyra se si vishet Nagelsmann për ndeshje. “Ky është futboll, jo biznes show,” kështu formuloi burimi një pretendim të pazakontë për trajnerin. Duket sikur po shpërthen një trazirë te Bayern. /G.D abcnews.al/