4 gjërat që largojnë mushkonjat, që të mos ju thithin gjakun

schedule21:00 - 4 Gusht, 2022

schedule 21:00 - 4 Gusht, 2022

Në verë mushkonjat janë të padurueshme! Askush nuk dëshiron të ketë një krijesë të vogël që vrapon përreth duke pritur me durim t’i thithë gjakun e tyre! Kjo është arsyeja pse ne kemi gjetur 4 gjëra që këto përbindësha xhuxhë i urrejnë, në mënyrë që të shmangni çdo kontakt me ta këtë verë.

Shihni në detaje:

  1. Ata e urrejnë ajrin

Kur uleni në dhomën tuaj të ndenjes, në vend të ajrit të kondicionuar, ndizni ventilatorin dhe mushkonjat do të fluturojnë larg. Janë aq të vogla sa nuk e durojnë dot flladin më të vogël!

  1. Rroba të gjera

Nëse jeni duke pirë dhe keni veshur pantallona, ​​është më e vështirë për ta të gjejnë lëkurën tuaj dhe ta kafshojnë atë sesa një palë pantallona të ngushta të ngushta. E njëjta gjë vlen edhe për bluzat apo bluzat tuaja!

  1. Zjarri dhe tymi

Tymi i merr mendtë dhe nuk mund të fokusohen askund!

  1. Citronella dhe limoni

Tani e dini se çfarë bimësh duhet të merrni për ballkonin tuaj!/abcnews.al