3 vjeçari shqiptar kthehet në fenomen, tërheq vëmendjen e markave më prestigjioze

schedule13:05 - 26 Nëntor, 2020

schedule 13:05 - 26 Nëntor, 2020

Nuk është e pazakontë që një influencues me dhjetëra mijëra ndjekës të ketë një gardërobë me vlerë mijëra paund, por është e jashtëzakonshme kur bëhet fjalë për fëmijë të vegjël. 3 vjeçari shqiptar Elensio Sulaj që jeton në Waltham Cross në Hertfordshire, ka grumbulluar 26.000 ndjekës në mediat sociale dhe me gardërobën e tij mbi 10,000 paundë bën postime për Burberry, Versace dhe Gucci, Givenchy, Moschino dhe Ralph Lauren.

E ëma e tij Enkeleda Sulaj, 25 vjeç, krijoi një llogari për Elension kur ai ishte vetëm një vjeç dhe i ka mësuar vogëlushit të bëjë selfie. Pavarësisht nga mijëra ndjekës, mamaja është përballur me kritika në Tik Tok, pasi shumë e akuzojnë për veshjet e shtrenjta që përdor për 3-vjeçarin. Por Enkeleda thotë se Elensio dëshiron të bëjë fotografi dhe të zgjedhë se çfarë rrobash dëshiron të veshë.

Tre vjeçarja Elensio Sulaj, nga Waltham Cross në Hertfordshire, ka grumbulluar 26,000 ndjekës në mediat sociale dhe me të një gardërobë me vlerë £ 10,000 për të pozuar në tema nga Burberry, Versace dhe Gucci, Givenchy, Moschino dhe Ralph Lauren

“Ne publikuam disa video që u bënë virale, prej nga erdhën shumë ndjekës të tij dhe që atëherë ka dalë jashtë kontrollit – nuk mund ta besojmë. Kompanitë filluan të afroheshin për të parë nëse do të ishim të interesuar të bënim bashkëpunime. Unë gjithmonë do ta pyes atë nëse dëshiron ose jo të pozojë. Unë kurrë nuk e detyroj të bëjë asgjë.”, thotë 25-vjeçarja.  /abcnews.al

Nëna thotë se Enkeleda thotë se Elensio 'e do' duke bërë fotografi për Instagramin e tij dhe do të zgjedhë se çfarë rroba dëshiron të veshë

Një mini Blind Peaky! Në një vështrim Elensio ishte veshur si një Tommy Shelby i vogël duke veshur një kapelë të sheshtë dhe pallto të hijshme

Pavarësisht veshjet e shtrenjta, mamaja Enkeleda gjithashtu do ta veshë me gëzim djalin e saj me rroba nga dyqanet e rrugëve të larta si Zara dhe H&M, ajo nuk bën më dyqane në Primark. Ai është fotografuar në Balmain