28 viktima dhe 585 raste të reja me Covid-19 në Greqi

schedule16:47 - 22 Janar, 2021

schedule 16:47 - 22 Janar, 2021

28 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Greqi.

Në rastet e rastet e raportuara me virus, 248 janë në Atikë, 76 raste janë shënuar në qendër të Athinës dhe 64 e të prekurve janë regjistruar në Selanik.

Ministria e Shëndetësisë në Greqi bëri me dije se janë regjistruar 585 raste të reja me koronavirus.

Sipas autoriteteve në bazë të gjurmimeve është vënë re se rastet e reja me Covid janë të lidhura me udhëtimet jashtë vendit. Ndërkohë 288 persona janë të intubuar, kryesisht të moshës 68-vjeç.

/abcnews.al/