267 viktima dhe mbi 3 mijë raste me Covid në Meksikë

schedule22:45 - 12 Maj, 2021

schedule 22:45 - 12 Maj, 2021

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga koronavirusi.

Sipas autoriteteve numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 219, 590 humbje jete.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orë janë shënuar 3, 090 raste të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 2, 317, 483 raste.

Ndërkohë autoritetet besojnë se numri i të vdekurve nga Covid në Meksikë, mund të jetë 60 % më e lartë se shifra e konfirmuar.

/abcnews.al/