25 – 26 shkurt Juncker e Hahn në Tiranë për Zgjerimin

schedule14:34 - 23 Shkurt, 2018

schedule 14:34 - 23 Shkurt, 2018

Presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker dhe Eurokomisioneri për Fqinjësinë e Mirë Johanes Hahn do të mbërrijnë në Tiranë më datë 25 shkurt.

Në kuadër të vizitës së tyre në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, si deklaroi edhe zëdhënësi i KE-së, qëllimi është diskutimi i strategjisë së zgjerimit të këtij komisioni. Në Tiranë presidenti Juncker dhe komisioneri Hahn do të zhvillojne takime me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

Turi i takimeve, përpara atij në Sofje në 17 Maj do të përmbyllet në këtë qytet, i cili mban edhe Presidencën e Bashkimit Europian në këtë mandat./abcnews.al