24 viktima dhe 334 raste të reja me Covid-19 në Greqi

schedule16:41 - 24 Janar, 2021

schedule 16:41 - 24 Janar, 2021

24 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi.

Ministria e Shëndetësisë në Greqi bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 334 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 151 980 të prekur.

Ndërkohë 288 pacientë ndodhen të intubuar, mosha mesatare e të cilëve është 68-vjeç.

Sakaq numri i personave që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë në Greqi ka arritur në 5654 viktima, 3330 e të cilëve janë burra.

/abcnews.al/