21 të vdekur dhe 444 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

schedule18:36 - 26 Janar, 2021

schedule 18:36 - 26 Janar, 2021

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar sot 444 raste të reja me koronavirus, nga 2518 testime të kryera.

Numri i të vdekurve vijon të jetë i lartë, Sipas të dhënave 21 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 894 pacientë të shëruar nga korona virusi.