200 milion euro për Haaland, United gati të bëjë çmendurinë

schedule20:15 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 20:15 - 2 Dhjetor, 2021

Erling Haaland është objektiv i Manchester United dhe kjo nuk ndodh për herë të parë. Sulmuesi norvegjez i ka mahnitur të gjithë dhe “Djajtë e kuq” mund ta tentojnë që në janar.

Bild ka zbuluar edhe detajet e këtij operacioni, që prekin shifrën e 200 milion eurove që në vitin e parë.

110 milion euro ofrohen vetëm për kartonin e Haaland dhe Borussia Dortmund zor se do të refuzojë. Mino Raiola dhe babai i sulmuesit duan pjesën e tyre që parashikohet të shkojë në 60 milion euro.

Sigurisht edhe paga e Haaland do të jetë e konsiderueshme, 25-30 milion euro në sezon. / abcnews.al