2 ushtarë ukrainas të vrarë dhe 6 të plagosur nga sulmet ruse në Lutsk

schedule09:00 - 11 Mars, 2022

schedule 09:00 - 11 Mars, 2022

Sipas kreut të administratës, Yuriy Pohulyayko, 2 ushtarë ukrainas janë vrarë ndërsa 6 kanë mbetur të plagosur në Lutsk, shkruan BBC

Gjithashtu, sipas raportimeve, Rusia ka sulmuar gjithashtu aeroportet ushtarake në qytetet perëndimore të Ukrainës, Lutsk dhe Ivano-Frankivsk.

/abcnews.al