17 minuta si vitet e tij me Juven, Chiellini e mbyll në “Allianz”, tifozët duartrokasin kapitenin

schedule21:30 - 16 Maj, 2022

schedule 21:30 - 16 Maj, 2022

Luhet takimi mes Juventus dhe Lazios, teksa shënoi minuta e 17-të, po aq sa vitet e Giorgio Chiellini me fanellën e Juventusit, u dha edhe lamtumira e kapitenit në “Allianz Stadium”.

E mbyll kështu aventurën e tij, legjenda e “Zonjës së Vjetër”, mes përqafimeve të shokëve dhe duartrokitjeve të pranishmëve, me shiritin e kapitenit që kaloi në krahun e një tjetër lojtari që ka ndeshjen e fundit me bardhezinjtë, Paulo Dybala.

Pas përshëndetjeve mes shokëve dhe pjestarëve të tjerë të skuadrës, Chellimi shkoi edhe pranë tifozëve teksa i përshendetë, me emocionet që e kanë kapluar atë.

/f.a/abcnews.al