15.000 vezë për një ekip olimpik…

schedule17:00 - 8 Shkurt, 2018

schedule 17:00 - 8 Shkurt, 2018

Kuzhinierët e ekipit olimpik të Norvegjisë janë vënë në një situatë të sikletshme në Korenë e Jugut.

Ata përdorën Google Translate për të bërë porosinë në një supermarket në Kore, por çuditërisht para syve panë 15.000 vezë.

Sipas mediave, ata kishin porositur vetëm 1.500 vezë dhe i vunë fajin një gabimi në përkthim.

Shefi i kuzhinës, Stale Johnson, u tha mediave norvegjeze se fatmirësisht arritën të kthenin mbrapsht 13.500 vezë.

Akoma nuk është e qartë se si ndodhi gabimi, por sipas BBC, koreanët kanë një sistem ndryshe numërimi./abcnews.al