11 vjet në NATO/ Basha: Sot në këto ditë të vështira nuk jemi vetëm

schedule15:40 - 4 Prill, 2020

schedule 15:40 - 4 Prill, 2020

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në 11-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO,duke e quajtur atë arritje historike.

Kryedemokrati në postimin e tij shkruan se në këto ditë të vështira ku të gjitha vendet janë prekur nga koronavirusit, duke theksuar se të gjithë bashkë do ia dalim të triumfojmë.

Të dashur bashkëqytetarë, sot u mbushën 11 vite nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO. Unë kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike për të gjithë ne shqiptarët.Puna, përkushtimi dhe ndershmëria shpërblehen gjithmonë! Ndonëse sot po kalojmë ditë të vështira, ne nuk jemi vetëm. Bashkë do tia dalim! E keqja do kalojë dhe ne do të ngrihemi më të fortë! #WeAreNato #ditemetemira

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 4. April 2020

Postimi i plotë:

Sot u mbushën 11 vite nga anëtarsimi i Shqipërisë në Nato. Unë kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike për të giithë ne shqiptarët.

Puna, përkushtimi dhe ndershmëria shpërblehen gjithmonë! Ndonëse sot po kalojmë ditë të vështira, ne nuk jemi vetëm. Bashkë do tia dalim! E keqja do kalojë dhe ne do të ngrihemi më të fortë! #ËeAreNato #ditemetemira./abcnews.al