108 kilogramë marijuanë u sekuestruan në kufirin greko-shqiptar

schedule11:45 - 21 Shtator, 2017

schedule 11:45 - 21 Shtator, 2017

108 kilograme marijuane u kapen sot ne kufirin greko-shqiptar. Operacioni u zhvillua sot ne oret e para ne fshatin Eklisohori te Igumenices. Anti-droga e Igumenices ne bashkepunim me policine kufitare te Filatit, ndaluan nje mjet qe vinte nga kufiri i gjelber. Ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 12 pako te medha me afro 108 kg marijuane. Shoferi 42-vjec dhe pasagjeri 30-vjec, per te cilet ende nuk thuhet nese jane shqiptare apo greke, u arrestuan.