“100 dështimet e Ramës”, Basha: Shqipëria me paketën anti-COVID më të ulët në Europë

schedule09:09 - 28 Shkurt, 2021

schedule 09:09 - 28 Shkurt, 2021

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama duke numëruar dështimet në 8 vite.

Me anë të një postimi në instagram Basha shklruan se paketa e ndihmës anti-COVID në Shqipëri është më e ulëta në Europë.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si renditet Shqipëria për ndihmën ndaj familjeve dhe bizneseve të prekura nga pandemia? Përgjigja: Paketa e ndihmës anti-covid e Shqipërisë është më e ulëta në Europë”, shkruan Basha në Instastory./mv.abcnews.al