Zyrtare: U largua nga Laçi, Ymeri transferohet në Kosovë

21:42 | 17/01/202021:420

Ersil Ymeri do ta vijojë karrierën në Kosovë. Mesfushori nga Malësia e Madhe ka nënshkruar me ekipin e Llapit. Ai i është bashkuar skuadrës nga Podujeva në stërvitje, ndërkohë që kontrata e tij është 6 mujore me opsion për ta zgjatur edhe për një vit.

“Zyrtare: Ersil Ymeri i bashkohet Llapit. Nënshkruan kontratë gjashtë mujore me mundësi vazhdimi edhe për 1 vit Mesfushori i qendrës, Ersil Ymeri, edhe zyrtarisht është pjesë e Llapit.

Gjatë ditës së sotme, 25-vjeçari nga Shkodra iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës në Durrës për fazën përgatitore. Ersil Ymeri, 25 vjeç, i lindur më lindur më 06.07.1994 në Shkodër.

Mesfushor qendror dhe mesfushor defanziv që vjen nga KF Laçi. Ka bërë karrierë edhe për nga një edicion tek FK Veleçiku, FC Kamza dhe KS Kastrioti. Mirë se vjen Ersil Ymeri”, shkruhet në njoftimin e bërë nga klubi i Llapit. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono