Nuk ka dokument, zbardhet vendimi i gjykatës për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës

13:53 | 17/01/202013:530

Zbardhet vendimi i gjykatës qe pushoi procesin për çështjen e lobimit rus, me të pandehur kreun  e PD, Lulzim BashëN dhe dy zyrtarët e tjerë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se në 41 faqe vendim thuhet se nuk ekziston fakti penal. Sipas hetimit gjyqësor ka rezultuar se PD s’ka patur kontrate lobimi me kompanin “Biniada Trade”. Sipas gjyjates kontrata e Nick Muzin me “Biniada Trade” nuk ka lidhje me interesa te ndonje partie politike.

Gazetarja Glidona Daci raporton për abcnews.al se gjykata ka patur në dosje vetëm një kontratë prej 25 mijë dollarësh me Nick Muzin, kurse nuk mund të vërtetohet raportit për pjesën tjetër të parave, ç’ka çoi në pushimin e çështjes.

Nick Muzin deklaron se 500 mije dollare i ka marrë nga PD dhe 150 mije nga Biniada Trade, por ky deklarim i tij nuk provohet me dokumente dhe për rrjedhojë s’mund t’i nenshtohet vlerësimit te gjykatës./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono