Vlorë, spektakël me makinat dhe motorat e tipit të vjetër

17:15 | 29/11/201817:150

Festat e Nëntorit në Vlorë sollën edhe një aktivitet krejt të veçantë. Me iniciativën e Bashkisë në zonën e ish-Akademisë së Marinës u prezantuan makina dhe motora të tipit të vjetër.

Të gjithë ata pronarë që i mbanin në shtëpi i sollën në këtë spektakël makinash që zgjoi kureshtjen e shumë banorëve të qytetit. Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli, tha se ky organizim ka për qëllim afrimin e një tjetër atraksioni turistik për vizitoret edhe në dimër.

Shumë të pranishëm bënë fotografi pranë makinave të tipeve të ndryshme, por që nuk shikohesh shpesh në qarkullim./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono