VIDEO | Gafë e pafalshme e Mustafit, Chelsea ndëshkon Arsenalin

21:51 | 21/01/202021:510

Chelsea ka shënuar golin e parë në derbin e Londrës kundër Arsenalit, që po luhet në “Stamford Bridge”. Ishte Shkodran Mustafi ai që bëri një gabim të pafalshëm, në minutën e 26 të sfidës.

Mbrojtësi me origjinë shqiptare nuk arrin të pasojë në mënyrë të saktë drejt portierit Leno dhe Abraham përfiton, duke dalë i vetëm me portën e boshatisur.

David Luiz sakrifikon dhe bën një ndërhyrje ndaj Abraham: Penallti dhe karton i kuq. Jorginho merr përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe shënon, duke kaluar Chelsean në avantazh./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono