Vettel: Jam mësuar me polemikat, problemet te Ferrari i kemi lënë pas

15:58 | 24/09/201915:580

Fitorja e parë e Vettelit për vitin 2019 i dha fund një pritjeje më shumë se një vit për një triumf (i fundit, Belgjikë 2018). Katër herë kampioni i Botës ka rënë në sy për gabime të shumta në atë periudhë, përfshirë edhe një aksident të rrezikshëm në Itali. I pyetur se si ndjehej të goditej nga prapa, piloti i Ferrarit tha:

“Ndoshta më pak i këndshëm nga sa mendoni (qesh). Unë nuk mendoj se kishte ndonjë gabim nga skuadra ime. Kështu që nuk ishte sikur të na mungonte shpejtësia apo asgjë. Gjërat nuk ishin ndoshta duke rënë në vendin e duhur.

Kam shumë kohë në këtë sport dhe kam mësuar shumë gjëra. Beson në veten time dhe nuk jam aspak i lumtur kur nuk fitoj. Sigurisht që kam pasur momente këtë vit kur isha në vështirësi. Kështu që, unë e di se mund të përmirësohem. Polemikat? Janë pjesë e këtij sporti”, tha piloti i kokëkuqes në intervistën për Sky Sport./abcnews.al 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono