Tiranë, parandalohet përshkallëzimi i një konflikti me armë

11:10 | 07/04/201811:100

Ndërhyrja në kohë e policisë ka arritur të parandalojë përshkallëzimin e një konflikti me armë këtë të shtunë si dhe është bërë e mundur arrestimi i një personi lidhur me këtë ngjarje.

Në pranga ka rënë Shkëlqim Suloavdulaj (Luli), 36 vjeç, banues në fshatin Baldushk. Suloavdulaj dyshohet se për motive pronësie në Baldushk është konfliktuar me vëllain e 48-vjeçarit L.L duke e kanosur më pas atë me armë.

Autoritetet kanë sekuestruar një pistoletë së bashku me një krehër me gjashtë fishekë në cilësinë e provës materiale. Gjithashtu gjatë kontrollit në banesë iu gjetën dhe 18 fishekë luftarakë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, dhe “Kanosja”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono