Tirana në prag të grumbullimit, priten edhe dy përforcime

21:30 | 04/07/201921:300

Skuadra e Tiranës do të fillojë grumbullimin për t’u përgatitur në prag të sezonit të ri. Ne kampin bardh e blu priten minimalisht edhe dy përforcime të tjera.

Skuadra e Tiranës do të fillojë grumbullimin së shpejti për t’u përgatitur për edicionin e ri që starton në fundin e muajit gusht. Drejtuesit e klubit bardh e blu konfirmuan fillimisht trajnerin Ardian Mema në krye të klubit, i cili u pasua me tre nënshkrime të rëndësishme si Batha, Kale dhe Torrasa. Trajneri i cilëson tepër të rëndësishme blerjet, pasi klubi fillimisht mori miratimin e teknikut kryeqytetas e me pas finalizuan aksionin. Tirana do të nisë fazën përgatitore, por drejtuesit do të vijojnë punën për merkaton, pasi skuadra nuk është ende e kompletuar.

Sulmuesi Ismael Dunga dhe mbrojtësit Tefik Osmani janë nën lupën e klubit më titullar në Shqipëri. Me Osmanin konkretizimi mund të arrihet më lehtë, ndërkohë që për sulmuesin afrikan çështja është disi më e kompleksuar, megjithëse palët kanë gjetur akordin prej kohësh, por problem mbetet skuadra e Luftëtarit. Në dyshim është sulmuesi Majkell nga e ardhmja e të cilit varet shumë nga afrimi ose jo i sulmuesit të gjirokastritëve. Bardheblutë kërkojnë të ndërtojnë një skuadër të madhe dhe ambicioze për sezonin e ardhshëm ku kërkohet t’i rikthehet lavdia e munguar prej vitesh me radhë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono