Rama për mediat italiane: Jashtë protestë, jeta vijon normalisht

21:30 | 06/03/201921:300

 Gjatë vizitës njëditore në Itali, kryeministri Edi Rama dha një intervistë edhe për median italiane “La Republika”, ku foli për situatën politike në vendin tonë.
“Edi Rama nuk duket i shqetësuar që në Tiranë opozita po bën thirrje për dorëheqjen e tij dhe zgjedhje të parakohshme. Ndërsa qendra e djathtë është në shesh, kryeministri shqiptar ndodhet në Romë për një vizitë të shpejtë pa takime zyrtare”, thuhet në fillim të intervistës së “La Repubblica”.
Ndërsa kryeministri Rama duke komentuar protestat e forcave të djathta në vend ka nënvizuar se opozita në Shqipëri nuk ka shanse të fitojë në zgjedhjet lokale në qershor, ndaj lidershipi i saj do të donte të shmangte përgjegjësinë për humbjen. Më pas, Rama ka dhënë një intervistë edhe për kanalin italian “La sete” si dhe “Canale 5”, I cili theksoi se ato pamje e foto negative që janë parë së fundmi në Shqipëri, janë të një proteste që zhvillohet në një perimetër prej një kilometri. Jashtë këtij perimetri, jeta vazhdon, përfundoi kryeministri Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono