Publikohen emrat e viktimave të aksidentit ajror në Maqedoninë e Veriut

10:15 | 03/04/201910:150

Të tjera detaje janë publikuar pas rrëzimit të një aeroplani në Maqedoninë e Veriut pasditen e djeshme. Viktimat janë të gjithë anëtarë të një familjeje; Boshnakov Georgi, bashkëshortja e tij, si dhe dy vajzat binjake të moshës 14-vjeçare. Viktimat, sipas autoriteteve maqedonase, janë shtetas bullgarë.

Ekipet e kërkimit vazhdojnë punën për të gjetur trupat e pajetë dhe mbetjet e aeroplanit të aksidentuar në malin e Jakupicës në Maqedoninë e Veriut. Aksidenti fatal ka ndodhur rreth orës 16.00 të ditës së djeshme, kur piloti ka humbur komunikimin me qendrën e kontrollit të fluturimeve.

Nga informacionet e para u theksua se fatkeqësia ka ndodhur si pasojë e motit të keq dhe turbulencave. Aeroplani ishte i tipit “Cesna P210N” dhe po fluturonte nga Ohri për në Sofje./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono