Prokuroria kërkon informacion në Itali për Valdrin Pjetrin

14:52 | 14/08/201914:520

Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur letër-porosi autoriteteve italiane ku ka kërkuar informacion për kryetarin e zgjedhur te Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri. Po ashtu, kërkesë për informacion u është dërguar edhe Ministrisë se Drejtësisë, prokurorive të Tiranës dhe asaj për Krime të Rënda, si dhe Apelit te po ketyre prokurorive në vendin tone.

Burime nga Prokuroria e Përgjithshme konfirmojnë se përgjigjet nga Interpol dhe Europol nuk kanë mbërritur ende. Por pavarësisht kësaj, shkresat e publikuara për Pjetrin në selinë blu, nga sekretari Gazment Bardhi i janë vënë në dispozicion organit të akuzës nga vetë demokratët.

Në letrën drejtuar sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Bardhi ka kërkuar shpjegime përse nuk ka pasur një reagim të shpejtë institucional për kandidatin socialist të Shkodrës. Numri dy i demokratëve i kërkoi organit të akuzës që ta informojë atë dhe opinionin publik mbi procedurat e verifikimit duke kujtuar se çdo vonese e rreshton këtë organ në anën e krimit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono