Pioli: Piatek është ende i Milanit, do të bëjmë edhe pa Caldaran
Mattia Caldara dhe Stefano Pioli

14:58 | 10/01/202014:580

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur për thashethemet që rrethojnë kampin e kuqezinjve, si dhe foli për të ardhmen e Krzysztof Piatek, i cili duket pranë kalimit te Tottenham Hotspur. Strategu italian foli për shumë tema të tjera, por më shumë u ndalua te merkato.

CALDARA – “Ne kemi bërë vlerësime teknike dhe fizike dhe besojmë se mund ta përmirësojmë skuadrën me lojtarë të tjerë”.

POLITANO – “Nuk më pëlqen të flas për lojtarë që nuk janë në skuadrën time. Nuk është detyra ime për t’u marrë me tregun e transferimeve. Ne jemi gati për ndeshjen tjetër, shpresoj që së shpejti të vijë një mbrojtës i ri.”

PIATEK – “Ne duhet të jemi aktivë në merkato, por duke pasur parasysh pozicionin tonë aktual, të gjithë duhet të jenë plotësisht të përqendruar vetëm te ndeshja e radhës. Piatek është thirrur dhe do të jetë në dispozicion për ndeshjen e nesërme.” Kuqezinjtë përballen me Cagliarin në transfertë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono