Pep Guardiola refuzon Juventusin
Soccer Football - Carabao Cup Quarter Final - Leicester City vs Manchester City - King Power Stadium, Leicester, Britain - December 19, 2017 Manchester City manager Pep Guardiola celebrates winning the penalty shootout REUTERS/Darren Staples EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

19:50 | 03/06/201919:500

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka refuzuar publikisht kalimin tek Juventus. Kreu i pankinës së Mançester Sitit pohon se do të respektojë kontratën me ekipin anglez.

Pep Guardiola shuan ëndrrën e tifozëve të Juventusit. Trajneri spanjoll që drejton skuadrën e Manchester Sitit në Angli ka deklaruar se do të vijojë të qëndroje tek qytetarët për sa kohë ka besimin e drejtuesve.

“Kam një kontrate me Manchester Sitin dhe do ta respektoj. Nuk dua të largohem nga kjo skuadër përsa kohë kam besimin e klubit”, Guardiola.

Ish-trajneri i Bayern Munchen i mbyll përfundimisht derën Juventusit që interesohej për spanjollin. Tashmë trajneri favorit për të përfunduar te kampionët në fuqi të Italisë është Mauricio Sarri, i cili pak ditë më parë fitoi Evropa League me skuadre e Chelseat. Mediat italiane raportojnë se trajneri ka një marrëveshje me drejtuesit e bardhezinjve për një pagë prej 6 mln euro në sezon. Presidenti i Chelseat Roman Abramoviç ka dhënë dritën jeshile për largimin e Sarrit i cili e renditi skuadrën londineze në vendin e tretë në kampionat.

Sarri admirohet nga drejtuesit e klubit juventin për lojën sulmuese që aplikon. Mauricio Sarri ka drejtuar më parë skuadrën e Napolit duke ia vështirësua jo pak rrugëtimin drejt titullit skuadrës së Juventusit./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono