Neymar optimist, tifozët e PSG ëndërrojnë me këtë deklaratë

18:57 | 08/01/202018:570

Neymar është optimist sa i takon një triumfi të mundshëm të PSG-së në UEFA Champions League. Ylli brazilian u transferua te PSG në verën e vitit 2017 për plot 222 milionë euro dhe është ende lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Në një intervistë për Globo Esporte, Neymar pranoi se kampionët e Francës, kanë shanse ideale për t’i shkuar deri në fund kompeticionit më elitar për klube.

“Champions League? Po, besoj se mund ta fitojmë këtë sezon. Sa i përket skuadrës dhe grupit të lojtarëve që kemi, jemi më të fortë se vitet e shkuara. Sipas mendimit tim, mendoj se jemi shumë më të përgatitur këtë sezon. Kështu që, mendoj se kemi shanse reale për ta fituar këtë trofe”, përfundoi Neymar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono