Ndryshimi mes Giampaolos dhe Piolit, Paqueta shkakton polemika
Lucas Paqueta duke festuar një gol të Milanit

18:35 | 01/11/201918:350

Lucas Paqueta u transferua te Milanit gjatë merkatos së janarit sezonin e shkuar, por edhe se ka vetëm 10 muaj te kuqezinjtë, ka luajtur nën urdhrat e tre trajnerëve. Sot, braziliani ka folur për mediet italiane, ku ka treguar diferencat mes trajnerëve me të cilët ka punuar.

GIAMPAOLO – “Mendoj se kishte disa faktorë që ndikuan te puna e tij. Për mua personalisht, ishte një problem i madh, pasi nuk kam luajtur shumë ndeshje. Jam munduar gjithmonë të bëjë maksimumin dhe të punoj shumë”.

PIOLI – “Tani me Piolin, skuadra është më komode dhe më e qetë. Para se të vinte Pioli, diçka nuk ishte në rregull dhe po mungonte diçka. Tani, skuadra është më mirë, por duhet ende pak kohë që të përmirësohemi dhe të arrijmë rezultate të mira. Pioli është i drejtpërdrejtë, t’i thotë gjërat menjëherë. Trajneri i bën lojtarët të luajnë aty ku e kanë pozicionin, duke na dhënë lirinë e duhur për të treguar vlerat tona”, përfundoi Paqueta./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono