Ndizen në New York dritat e pemës më të famshme të Krishtlindjeve në botë

12:52 | 06/12/201912:520

Në New York është ndezur pema gjigante e Krishtlindjeve.

Momenti më i shumëpritur për njujorkezët ka ardhur: me 23 metrat e lartësisë dhe 50 mijë qirinjtë, është ndezur pema e krishtlindjeve në qendrën Rockfeller.

Është pikërisht ky moment që ka shënuar nisjen e festimeve të krishtlindjeve në qytetin që nuk fle asnjëherë. Një bredh me shumë drita, 23 metra lartësi, i zbukuruar me 50 mijë qirij dhe një yll të madh në majë, shkëlqen përballë qendrës së Rokfeler në New York.

Këtë vit pema e Krishtlindjeve më e famshme në botë është dhuruar nga një zonjë nga New Yersi e cila e kishte blerë kur ishte ende e vogël, shumë vjet më parë në Florida. Miss Shults, është ky emri i gruas, ishte shumë krenare dhe që atëherë parashikoi gjithcka: Thoja gjithnjë që kjo pemë një ditë do të përfundonte në qendrën Rokfeler./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono