Moti – E hënë, 8 Prill 2019

22:12 | 08/04/201922:120

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira të shpeshta në të gjithë shqipërinë, të cilat do të gjenerojnë rebeshe afatshkurtër shiu.

Ndërsa mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellime dhe vranësira të lehta të dominojnë në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar ekstremin verior dhe zonat Lindore ku reshjet mbeten prezente.

Temperaturat e ajrit janë ulen në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur  nga 4°C mëngjesi në zonat malore deri në 19 °C mesdita në zonat e ulta dhe bregdet. Era do fryjë mesatare në tokë POR e fortë në det , me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono