Merr fund makthi për Politanon, italiani zyrtarizohet në jug të Italisë

14:38 | 28/01/202014:380

Më në fund ka marrë fund telenovela e mesfushorit të Interit, Matteo Politano. Italiani është transferuar tek Napoli dhe është pikërisht presidenti napoletan, Aurelio De Laurentiis, ai që e ka bërë zyrtare lajmin.

Italiani flitej se do të transferohej te Roma, madje ai kaloi dhe vizitat mjekësore në kryeqytet. Në fund u bllokua gjithçka. Shkak ishte se klubi zikaltër kërkoi më shumë teste mjekësore për mbrojtësin e Romës, Leandro Spinazzola, i cili ishte pjesë e marrëveshjes mes klubeve.

Deri në këto momente flitet se transferimi i tij do ti kushtojë Napolit 25 milionë €. Politano do të firmosë për 3 vite e gjysmë me Napolin, ndërsa paga e tij ende nuk dihet. Lojtari i lindur në Romë numëron 252 minuta në Seria A këtë sezon me fanellën e Interit, shumë larg nga ajo që ai kërkon. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono