“Mbi 10 orë luftë”, moderatorja e njohur viktimë e sulmeve kibernetike

20:55 | 13/02/202020:550

Moderatorja e njohur Klea Huta është bërë pjesë e sulmeve kibernetike.

Nëpërmjet një postimi në “Instagram” moderatorja ka treguar se i kanë hakuar llogarinë e saj.

Me sa duket moderatorja ka arritur që ta marrë llogarinë, ndërsa thotë se u deshën mbi 10 orë “luftë” që të mund të kishte sërish akses.

Ajo e ka konsideruar incidentin të  “shëmtuar dhe mjaft të ulët”.

Statusi:

Miq dhe ndjekes

Incidenti i sotem ishte i shemtuar dhe mjaft i ulet. Une personalisht ndihem shume keq nga kjo qe ndodhi dhe u deshen 10 ore lufte qe te mund te kisha serish akses ne profilin tim.

Deri tani besojme qe jemi ne rregull.

Shpresoj te kem mirekuptimin tuaj dhe te vazhdojme me planet tona.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono