Maturantët i nënshtrohen testit të matematikës

16:20 | 17/06/201916:200

Maturantët në të gjithë vendin i janë nënshtruar testit të Matematikes. Teza sipas gjimnazistëve në Tiranë ishte e një niveli mesatar.

Zgjidhjet e ushtrimeve kanë vijuar t’i marrin kohë dhe pas dorëzimit të testit, por tashmë maturantët mund t’i diskutojnë me njëri-tjetrin, madje dhe më zë të lartë.

Tek “Qemal Stafa” në Tiranë gjimazistët na tregojnë se teza ishte e një niveli mesatar, ndërsa masat e marra për administrimin e provimit ishin të rrepta.

Më herët 36 mijë maturantë në të gjithë vendin i janë nënshtruar testit të gjuhës së huaj dhe atij të gjuhës shqipe e letërsisë. Përgjigjet e tyre ende nuk kanë dalë. Ndërkohë për të mbyllur Maturën Shtetërore pas gjashtë ditësh maturantët duhet të japin dhe testin e lëndës me zgjedhje. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono