Marini: Lerda ka një dilemë, trajnerët s’duhet të merren me merkato

23:56 | 12/12/201923:560

Elton Marini, menaxheri i njohur dhe ish-sulmues i Partizanit, është pjesë e panelit të emisionit “Pressing” në Abc News sonte. “Do ishte zhgënjim nëse tifozët vijnë prej faktit që nuk ishin në ndeshjen e me Francën. Tanimë ndeshjet njerëzit mund t’i ndjekin ndeshjet familjarisht”, tha Marini fillimisht, teksa komentohej fakti që derbi i kryeqytetit do të zhvillohet në “Air Albania Stadium”.

“Derbi është i paparashikueshëm, sido që të vijnë skuadrat. Për mua Partizani nuk e ka gjetur konfigurimin. Lerda po mundohet, por ka dilema nëse do të luajë me tre ose katër mbrojtës. Nesër është i detyruar të luajë me tre. Disa nga afrimet nuk kanë qenë në lartësinë që pritej”.

“Merkato ka dinamikë të pakuptueshme ndonjëherë. Mbase do Messin, por s’e merr dot, për arsye tregu, konkurrence. Pjesa që Mema ka dashur një lojtar dhe nuk i ka ardhur, nuk gjen dakordësinë time. Trajneri duhet të stërvitë skuadrën. Klubi bën afrimet, me ‘Ok’ e trajnerit normalisht”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono