LDK kërkon seance të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

12:34 | 13/09/201812:340

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, konfirmoi se partia e tij nuk do të marrë pjesë në seancë të rregullt të Kuvendit, pa u mbajtur ajo e jashtëzakonshmja kundër temës së kufijve në Bruksel. Hoti ka ftuar edhe deputetët e tjerë t’i bashkohen LDK-së.
Ai theksoi se vetëm pas mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme, mund të kthehen seancave të rregullta në Kuvend.

Ndërkohë në sallën e parlamentit po vazhdojnë debatet me përfaqësues të opozitës që kërkojnë seancë të jashtëzakonshme pasi, sipas tyre, mazhoranca nuk po arrin të mbledhe as 40 firma që i duhen për mbajtjen e seancës ku do të miratohej ekipi negociator për bisedimet me Beogradin.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono