Kryebashkiaku i Hasit Liman Morina mohon akuzat e PD: Nuk jam përfshirë në shit-blerje votash

11:34 | 29/01/202011:340

Kryebashkiaku i Hasit Liman Morina reagoi pas deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, sipas të cilit, Morina është përfshirë në blerjen e votave gjatë zgjedhjeve parlamentare të 2017.

Në një prononcim për mediat, Morina ka mohuar akuzën e ngritur nga selia blu duke e cilësuar të pavërtetë dhe shpifjen e radhës. Në 2017 Gjykata e Kukësit pushoi çështjen ndaj Morinës për mungesë të provave pas akuzës dhe padisë që bëri PD e Hasit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono