Klubi i preferuar dhe sekreti i ofertës së marrë, arkitekti i Leipzig “hap kartat”

17:07 | 09/12/201917:070

Leipzig po zhvillon një sezon fantastik. Klubi nga lindja e Gjermanisë po bën maksimumin për të fituar titullin kampion për herë të parë në histori. Kreu është vetëm 1 pikë larg, teksa Leipzig ka arritur të kualifikohet më tej në Champions League.

Loja është e bukur, sulmi po funksionon për mrekulli dhe po shënon, lojtarët po dëfrehen dhe tifozët kanë nisur të ëndërrojnë. Një meritë të madhe ka Julian Nagelsmann, trajneri i skuadrës. 32-vjeçari po konfirmohet një fenomen në pankinë, pavarësisht moshës së re.

Të gjithë janë të lumtur me trajnerin, i cili mendohet të zhvillojë një karrierë fantastike në pankinë. Në një prononcim për ZDF, Nagelsmann zbulon ëndrrën e tij të madhe dhe i “shkel syrin” Leo Messit. Gjermani zbulon edhe një detaj merkato gjatë deklaratës së tij.

E kam thënë shumë herë, Barcelona është një qytet i bukur, edhe klubi është i tillë. Në të kaluarën pata një ofertë nga Borussia Dortmund. Në futboll, koha dhe forma janë gjithmonë thelbësore. Nuk ishte momenti i duhur për të nisur atë aventurë, prandaj e refuzova Dortmundin. Koha nuk ishte e duhura dhe verdhezinjtë nuk donte të më priste mua“, thekson Nagelsmann. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono