Kimmich nuk i beson syve: Dy ndeshje pozitive dhe dy humbje, mërzitje e madhe

17:19 | 08/12/201917:190

Bayern Munchen u mund sërish në kampionat. Ekipi bavarez zhvilloi një lojë shumë të mirë, humbi shumë raste, por në fund doli pa pikë nga transferta kundër M’Gladbach, ekipit që kryeson Bundesligën.

Joshua Kimmich nuk e fsheh trishtimin e tij në një prononcim për mediat gjermane pas humbjes së dytë radhazi, teksa diferenca me kreun ka shkuar në 7 pikë. Gjithsesi, kampionati është i gjatë dhe Bayern do të luftojë deri në fund për titullin kampion.

Jam shumë i mërzitur. Luajtëm shumë mirë në pjesën e parë, kishim shumë mundësi për të shënuar, por nuk ia dolëm të gjenim golin. Komanduam ndeshjen edhe në pjesën e dytë. M’Gladbach u rifut në lojë, por nuk krijuan raste flagrante. Kemi zhvilluar dy ndeshje pozitive kundër Leverkusen dhe M’Gladbach, por i humbëm të dyja“, thekson Kimmich. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono