I veshur si “shpellar” rrugëve të Tiranës, flet Erdit Asllanaj

19:00 | 01/06/201919:000

“Shpellari” i amerikanit Rob Beckett po interpretohet në teatrot e vendit nga Erdit Asllanajt. Duke folur për “Thumb” aktori i “Portokallisë” jep detaje nga promoja që i ka bërë. Ai thotë se e kaloi me sukses edhe këtë sfidë, ndërsa publiku e ka mirëpritur shfaqjen e tij.

Kilda: Promoja që ke bërë për shfaqjen “Shpellari” duke dalë rrugëve të Tiranës i veshur si shpellar. E kishe me siklet që njerëzit që gjatë kohës që xhiroje të shikoni ty? Kishte reagime?

Erdit Asllanajt: Ka qenë një liri e plotë sepse unë isha i maskuar me paruke me syze dhe isha për qejfin tim. Më shumë ngacmoja unë sesa më ngacmonin. Në fakt na erdhi edhe policia na bëri pyetje dhe na e bëri pak problem, po u zgjidh shumë shpejt.

Kilda: Po pse çfarë problemi kishte policia?

Erdit Asllanajt: Po se nuk ishte aq e hijshme thjesht paraqitja lakuriq dhe ndoshta ishte pak problematike.

Kilda: Po bokse kishe veshur?

Erdit Asllanajt: Po kisha një palë bokse të kohës së shpellarit.

Kilda: Ku mbanin shpellarët bokse?

Erdit Asllanajt: Gjethe pra…/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono