I shënoi 4 gola Tottenhamit, Gnabry shkruan historinë në Champions!

16:55 | 02/10/201916:550

Talenti i Bayern Munchen, Serge Gnabry, është njeriu më i përfolur i momentit, pasi në ndeshjen kundër Tottenham në Champions, shënoi 4 gola. Bayern mori një fitore të madhe 7-2 përballë “Gjelave” dhe Gnabry ishte njeriu i takimit.

Pas paraqitjes së tij të jashtëzakonshme, sulmuesi gjerman tha: “Është e vështirë ta përshkruaj me fjalë këtë fitore, 7-2. Askush nga ne nuk e imagjinonte kështu. Edhe të shënoja katër gola, nuk e kisha imagjinuar asnjëherë. Gjithsei, është një ndjesi e jashtëzakonshme. Një fitore e madhe për ne, asnjë dyshim”, tha mes të tjerash Gnabry.

Anësori i Bayern shkroi emrin e tij dhe në librat e historisë mbrëmë, duke u bërë lojtari i vetëm në historinë e Champions që shënon katër gola brenda një pjese loje./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono