Grupi A/ Kategoria e Parë: Finalja luhet në Lezhë, java e 11-të në dy ditë

15:36 | 10/12/201915:360

Fundjava rikthen Kategorinë e Parë dhe në grupin A katër prej ndeshjeve do të zhvillohen të shtunën. Ka disa takime mjaft interesante dhe të gjitha nisin prej orës 13.00. Në Peqin Shkumbini do të mundohet të rikthehet te rezultatet pozitive dhe për këtë duhet të mundë Dinamon e vendit të fundit, që të shtunën mori fitoren e parë kundër Tërbunit.

Pukjanët këtë javë luajnë në shtëpi dhe kanë përballë një ekip të fortë si Erzeni, që do tentojë të fusë në presion Kastriotin dhe Besëlidhjen. Në Shkodër Veleçiku do të ndeshet me Korabin, që jo vetëm ka humbur vendin e parë, por ka zbritur në vendin e katërt. Burreli, pasi mundi Shkumbinin, do mundohet të fitojë sërish, këtë herë me Egnatian, po në shtëpi.

 

Ndeshjet e javës së 11-të, që luhen të shtunën

Në Lezhë luhet përballja më e rëndësishme e javës dhe është ndarë nga të tjerat. Besëlidhja e vendit të dytë do të presë Kastriotin kryesues dhe do tentojë të marrë pikët maksimale, në mënyrë që ngushtojë diferencën nga gjashtë pikë në tre. Krutanët edhe me një barazim do të ishin “OK”. Takimi i parë mes tyre, në Fushë-Krujë, ka përfunduar në barazim pa gola. /abcnews.al

Ndeshja e javës së 11-të, që luhet të dielën

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono