Grezda prezantohet në Kroaci, ka disa fjalë edhe për Rangers

12:50 | 07/01/202012:500

Eros Grezda do të rikthehet në Kroaci dhe do të jetë pjesë e Osijek. Sulmuesi anësori i kombëtares largohet pa lënë gjurmë në Skoci, aty ku ishte pjesë e Rangers. Për djaloshin nga Gjakova ata paguan rreth 2 milion sterlina, por dëmtimet dhe më pas edhe sjellja e tij u bënë pengesë për vazhdimin e bashkëpunimit.

Në këto kushte u pa e udhës që të gjendej një marrëveshje dhe është klubi i Osijek që vendosi ta marrë mbrapsht, duke i njohur Rangers të drejtën për të përfituar nga shitja e Grezdës në rast se ata ia dalin ta transferojnë sërish.

Sulmuesi ndërkohë ka edhe një mesazh për skocezët, teksa në llogarinë e tij në “Instragram” shkruan: “Ndonjëherë në jetë gjërat nuk shkojnë sikurse duam, por e rëndësishme që të mos dorëzohesh për ëndrrat e tua. U uroj gjithë të mirat shokëve të skuadrës dhe klubit”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono