FOTO/ Një lidhje dashurie shkak i ngjarjes në Kavajë? Si ndodhi përplasja me armë

09:10 | 10/10/201909:100

Ngjarja e rëndë që ndodhi gjatë orëve të para të ditës së sotme në Kavajë ku mbeti një i vdekur dhe një i plagosur ka tronditur qytetin e Kavajës.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se nga konflikti me armë ka mbetur Dritan Hoxholli, ndërsa i plagosur është punonjësi i policisë B.Toçi.

Ngjarja e rëndë ndodhi në shtëpinë e një gruaje në Kavajë, e cila jetonte e vetme.

Gazetarja e ABC News, Enkelejda Arapi raporton se në momentin e konfliktit në ambientet e shtëpisë kanë qenë edhe persona të tjerë, ndërsa policia dyshon se shkak i përplasjes është një lidhje dashurore.

Mësohet se viktima ka qëlluar me një plumb punonjësin e policisë ku më pas ky i fundit e ka qëlluar me 4 plumba. /abcnews.al/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono