gerti carcani

einxhel.jpg
Autor E17:07 | 12/11/2019

Emisioni sportiv “Pressing” vjen me një studio dhe koncept krejtësisht të ri.

Ndërkohë që po punohet intensivisht me studion e re për ta bërë gati të hënën, është bërë e njohur për publikun edhe shoqëruesja e Gerti Çarçanit në këtë emision, e cila është Einxhel Shkira.

Modelja dhe prezantuesja i bashkohet kështu stafit të “Abc News” duke u bërë imazhi i emisionit më të dashur sportiv në vend.

Einxheli ishte një surprizë që nuk na u prit t’jua tregojmë, ndërkohë që të hënën do të zbulohet gjithçka e re në “Pressing”. /abcnews.al

 

Arena.jpg
Vladimir Prenga12:15 | 09/11/2019

“Arena Kombëtare”, e njohur me këtë emër deri më tani, tashmë ka një tjetër emër: “Air Albania Arena”. Kompania ajrore ka bërë ofertën më të mirë dhe ka fituar të drejtën për t’i vënë emrin e ri stadiumit kombëtar në kryeqytet. Pritet që FSHF të dalë me një njoftim në lidhje me këtë, ndërkohë që gazetari i ABC News, Gerti Çarçani, ka bërë me dije edhe detajet e marrëveshjes.

“Air Albania Arena” do të quhet stadiumi i ri, që pritet të hapë portat më 17 nëntor në ndeshjen me Francën. FSHF ka zyrtarizuar ofertën fituese për t’i vënë ofertën emrin stadiumit. 650 mijë euro në vit për 5 vite do të jetë përfitimi që do të marrë federata. Kontrata do të nënshkruhet ditën e hënë me përfaqësuesit e kompanisë ajrore. Kjo shifër është konfirmuar.

Është bërë pak virale ditën e djeshme fakti që nuk është konfirmuar se ndeshja me Francën luhet në stadiumin e ri. Është pritur që në UEFA të shkonte emri i stadiumit. Nuk ka pasur rrezik se do të luhej ndeshja me Francën në stadiumin e ri. Është pritur kontrata e shitjes së emrit, në mënyrë që në UEFA të shkonte emri i ri. Kjo është trajtuar pastaj si pasiguri që stadiumi do të jetë gati”, ka thënë mes të tjerash gazetari Gerti Çarçani në një lidhje direkte me ABC News. /abcnews.al

carcani-1280x720.jpg
ad min11:21 | 24/09/2019

Në këtë puntatë të emisionit sportiv “Pressing” u skutua rreth ndeshjeve të superligës shqiptare. Gjithashtu të ftuarit u ndalën edhe tek stadiumi kombëtar, i cili në Nëntor pritet të inaugurohet në ndeshjen ndaj Francës.

Të ftuar në studio ishin: Ernest Gjoka, trajner; Eduart Prodani, ish-sekretar i përgjithshëm i FSHF; Arben Dervishaj, anëtar i Komitetit Ekzekutiv të FSHF; Nderim Nexhipi, drejtor sportiv i Kukësit; Anton Cicani, kryeredaktor tek Telesport dhe Artan Hoxha, gazetar./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono