DP denounces socialist militants who are taking multiple rents

10:47 | 14/12/201910:470

The Democratic Party has said it is abusing  with the earthquake rental bonuses.

Statement:

SCANDAL! Government abuse of earthquake rental bonuses is proven. Socialist militants receive multiple rents.

The municipality of Durres released a few days ago the families that  will receive rent bonuses due to damage to their homes after the November 26 earthquake.

The media has often publicized accusations by residents of Durres and surrounding areas, mostly  struck by the earthquake, that the government is discriminating  those who are known as political opponents.

One such case is Manza.

It is one of the most quake-hit areas, but many residents still sleep in tents , while socialist leaders deprive rent bonuses that do not belong to them./abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono