Dhera dhe gurë në rrugë, vështirësi qarkullimi në aksin Elbasan-Librazhd

11:37 | 10/12/201911:370

Shirat e dendur kanë shkaktuar vështirësi në lëvizjen e makinave në aksin Librazhd-Elbasan për shkak të rënies së gurëve në aksin e saj.

Mësohet se sasi të mëdha gurësh dhe dherash kanë rënë në rrugë tek zona e quajtur “Kthesa e Murrashit”.

Për fat të mirë nga rënia e gurëve nuk kanë shkatuar aksidente.

Pas heqjes së disa gurëve qarkullimi është duke u bërë vetëm nga një korsi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono