Dekretimi i Lleshajt, reagon Basha

22:13 | 16/11/201822:130

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Edhe kreu i opozites ka zgjedhur rrjetet sociale për të shprehur mendimin e tij në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshajt në krye të Ministrisë së Brendshme.

“Me a pa Llesh Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq sa kohë kryeministër është ai që mbron me thonj kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, nga Dako te Balla, nga Tahiri e Xhafaj te Gjiknuri, Rrahja, Çyrbja e Sejdini me shokë”, shkruan Basha.

Me tej kreu i opozites përfundon reagimin e tij duke shkruar: “Peshku është qelbur nga koka. Nga koka duhet pastruar!”

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono