Çuditë e Piolit: Bëjmë gabime, por po përmirësohemi

23:47 | 03/11/201923:470

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, foli menjëherë për mediet italiane pas humbjes 1-2 kundër Lazios. Strategu i kuqezinjve tha se skuadra e tij bën ende gabime, por po sheh shenja përmirësimi.

“Sipas mendimit tim, ekipi po përmirësohet. Sigurisht, për tabelën dhe situatën ku ndodhemi, ishte e rëndësishme për të fituar, por performanca ishte prezente sot”, tha Pioli fillimisht.

“Ne morëm përsipër disa rreziqe për të krijuar panik te kundërshtarët, duke i shtyrë ata deri në fund dhe besoj se tani jemi në rrugën e duhur.

“E gjitha çfarë mund të bëjmë është të vazhdojmë të përmirësohemi përgjatë këtyre linjave. Pashë një ekip që luftoi shumë për 95 minuta. Unë nuk pashë një ekip që po nuk po mundohej apo po frikësohej.

“Ende bëjmë shumë gabime, por kur unë erdha, lojtarët kishin frikë dhe ishin në ankth. Tani nuk e kemi një gjë të tillë”, përfundoi Pioli./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono