Çifti shfrytëzoi 17-vjeçaren shqiptare

21:30 | 26/05/201921:300

Çifti shfrytëzoi për prostitucion një 17 -vjeçare shqiptare. Përpara autoriteteve italiane ka dalë një shqiptar dhe një rumune. Për të njëjtin hetim, shtatë persona të tjerë tashmë janë dënuan në vitin 2015.

Shqiptari dhe gruaja e tij rumune akuzohen se kanë shfrytëzuar për qëllime prostitucionin një 17-vjeçare shqiptare.

36-vjeçari shqiptar dhe 29-vjeçarja rumune, janë akuzuar nga gjyqtari hetues i Bolonjas, por gjykimi ndaj tyre do të zhvillohet në Piacenza në shtator.

Shqiptari mbrohet nga avokati Mauro Pontini ndërsa gruaja e tij nga Vittorio Antonini.

Ndaj vajzës së re kishin filluar hetimet që nga viti 2013, ndërsa sot shqiptarja nuk ndodhet në  Itali.

Çifti e kishte detyruar atë që të ushtronte prostitucionin në Caorsana.

Gjithçka filloi pasi karabinieri arriti të arrestojë 8 shtetas të huaj, të cilët dolën në gjyq dhe 7 prej tyre u dënuan në vitin 2015.

Pesë shqiptarë dhe dy rumunë, u lanë në qeli pasi përfituan një të tretën e uljes së dënimit, ku dënimet për ta variojnë nga dy deri në 6 vite.

Ndërkohë, procedurat lidhur me 17-vjeçaren përfunduan në Bolonjë. Pak ditë më parë, çifti ka hedhur poshtë akuzat dhe mohon të ketë shfrytëzuar shqiptaren e re për qëllime prostitucioni./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono